0ZCG0260BF2B Bel Fuse
Symbol Micros:
BpS12A02.60-16 B
Case : Rys.BpS1812 B
Resettable fuse; SMD1812; current: 2.60A; voltage: 16V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: 1812L260/16MR
Parameters
| Rated current: | 2,6A |
| Operating voltage: | 16V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | Bel Fuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: BEL FUSE
Manufacturer part number: 0ZCG0260BF2B RoHS
Case style: Rys.BpS1812 B
Datasheet
In stock:
1500 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 300+ | 1500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3987 | 0,2611 | 0,1879 | 0,1609 | 0,1532 |
Manufacturer:: BEL FUSE
Manufacturer part number: 0ZCG0260BF2B
Case style: Rys.BpS1812 B
External warehouse:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1702 |
| Rated current: | 2,6A |
| Operating voltage: | 16V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | Bel Fuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols