110-87-306-41-001101 Preci-Dip DIP Socket 6pin
Symbol Micros:
P06P preci-dip
Case : Rys.P06P preci-dip
2x3pin; THT; pitch 2.54mm, bushing, gold plated contacts; 1A; row spacing: 7.62mm; tin plated pins; eqiv. DIP06; GOLD-6P
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | PRECI-DIP |
| Current: | 1A |
| Width [mm]: | 7,62mm |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Type: | DIP |
Manufacturer:: PRECI-DIP
Manufacturer part number: 110-87-306-41-001101 RoHS
Case style: Rys.P06P preci-dip
Datasheet
In stock:
325 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 15+ | 69+ | 483+ | 2415+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2754 | 0,1577 | 0,1193 | 0,1038 | 0,1000 |
Manufacturer:: PRECI-DIP
Manufacturer part number: 110-87-306-41-001101
Case style: Rys.P06P preci-dip
External warehouse:
17802 pcs.
| Quantity of pcs. | 1035+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1308 |
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | PRECI-DIP |
| Current: | 1A |
| Width [mm]: | 7,62mm |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Type: | DIP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols