1206L075THYR Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
BpS06-750-08 LT
Case : Rys.BpS1206 LIT
Resettable fuse; SMD1206; current: 0.75A; voltage: 8V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: 0ZCJ0075FF2E
Parameters
| Rated current: | 0,75A |
| Operating voltage: | 8V |
| Case: | 1206 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 1206L075THYR RoHS G.
Case style: Rys.BpS1206 LIT
Datasheet
In stock:
327 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 327+ | 1308+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2751 | 0,1506 | 0,0991 | 0,0851 | 0,0783 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 1206L075THYR RoHS G.
Case style: Rys.BpS1206 LIT
Datasheet
In stock:
173 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 173+ | 692+ | 2768+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2751 | 0,1331 | 0,0928 | 0,0823 | 0,0783 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 1206L075THYR
Case style: Rys.BpS1206 LIT
External warehouse:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1060 |
| Rated current: | 0,75A |
| Operating voltage: | 8V |
| Case: | 1206 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols