1812L150/24MR Littelfuse Fuse
Symbol Micros: BpS12A01.50-24 LIT
Contractor Symbol:
Case : Rys.BpS1812 LIT
Resettable fuse; SMD1812; current: 1.5A; voltage: 24V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: MF-MSMF150; MINISMDC150F/24-2; FSMD150-24R; BpS12A01.50-24; 0ZCG0150BF2C
Parameters
Rated current: 1,50A
Operating voltage: 24V
Terminal pitch: 0
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Mounting: SMD
In stock:
30 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 500+
Add to comparison tool
Packaging:
500
Manufacturer:: LITTELFUSE Manufacturer part number: 1812L150/24MR Case style: Rys.BpS1812 LIT
External warehouse:
10000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
3000 pcs.
1000
must exceed 40 Euro.
Rated current: 1,50A
Operating voltage: 24V
Terminal pitch: 0