MAX232CSE+ MAXIM
Symbol Micros:
232MAX cse MAX
Case : SOP16
2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC
Parameters
| Transmission speed: | 120kbps |
| Number of drivers: | 2 |
| Number of receivers: | 2 |
| Propagation time: | 10000ns |
| Supply voltage: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
Manufacturer:: Maxim
Manufacturer part number: MAX232CSE+T RoHS
Case style: SOP16t/r
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,3780 | 1,9956 | 1,7741 | 1,6366 | 1,5853 |
Manufacturer:: Maxim
Manufacturer part number: MAX232CSE+T
Case style: SOP16
External warehouse:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5833 |
Manufacturer:: Maxim
Manufacturer part number: MAX232CSE+T
Case style: SOP16
External warehouse:
5435 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5853 |
Manufacturer:: Maxim
Manufacturer part number: MAX232CSE+
Case style: SOP16
External warehouse:
915 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5853 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-04-03
Quantity of pcs.: 150
| Transmission speed: | 120kbps |
| Number of drivers: | 2 |
| Number of receivers: | 2 |
| Propagation time: | 10000ns |
| Supply voltage: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols