2920L150DR Littelfuse Fuse
Symbol Micros: BpS20A01.50-33 LIT
Contractor Symbol:
Case : Rys.BpS2920 LIT
Resettable fuse; SMD2920; current: 1.5A; voltage: 33V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: FSMD150-2920; BpS20A01.50-33; 0ZCF0150FF2C
Parameters
Rated current: 1,50A
Operating voltage: 33V
Terminal pitch: 0
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Mounting: SMD
Manufacturer:: LITTELFUSE Manufacturer part number: 2920L150DR Case style: Rys.BpS2920 LIT
External warehouse:
12000 pcs.
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
109505 pcs.
Add to comparison tool
must exceed 40 Euro.
Rated current: 1,50A
Operating voltage: 33V
Terminal pitch: 0