2920L200/24DR Littelfuse Fuse
Symbol Micros: BpS20A02.00-24 LIT
Contractor Symbol:
Case : Rys.BpS2920 LIT
Resettable fuse; SMD2920; current: 2A; voltage: 24V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: BpS20A02.00-24; 0ZCF0200AF2C
Parameters
Rated current: 2,0A
Operating voltage: 24V
Terminal pitch: 0
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Mounting: SMD
Manufacturer:: LITTELFUSE Manufacturer part number: 2920L200/24DR Case style: Rys.BpS2920 LIT
External warehouse:
51000 pcs.
must exceed 40 Euro.
Rated current: 2,0A
Operating voltage: 24V
Terminal pitch: 0