60R110XU Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
BpA01.10-060 LIT
Case : Rys.PTC-60R
Resettable fuse; THT; current: 1.10A; voltage: 60V; r=5.1mm; operating temperature: -40÷85°C equivalents: MF-RX110; RXEF110; FRX110-60F; BpA01.10-060
Parameters
| Rated current: | 1,1A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 60R110XU
Case style: Rys.PTC-60R
External warehouse:
1532 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1233 |
| Rated current: | 1,1A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols