6N136 Everlight
Symbol Micros:
OO6N136
Case : PDIP08
Single-Channel CTR 19-50% Vce 30V Uiso 2,5kV Replacement: LTV6N136, PS8601
Parameters
| CTR: | 19-50% |
| Case: | PDIP08 |
| Output type: | Transistor with VCC |
| Insulation breakdown voltage: | 2500V |
| Output voltage [V]: | 30V |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 6N136 RoHS
Case style: PDIP08
In stock:
306 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 45+ | 180+ | 450+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7311 | 0,4584 | 0,3644 | 0,3291 | 0,3174 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 6N136
Case style: PDIP08
External warehouse:
44 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,2915 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 6N136
Case style: PDIP08
External warehouse:
68397 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3489 |
| CTR: | 19-50% |
| Case: | PDIP08 |
| Output type: | Transistor with VCC |
| Insulation breakdown voltage: | 2500V |
| Output voltage [V]: | 30V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols