VL-2020/HFN Panasonic Re-battery
Symbol Micros:
AK VL-2020/HFN
Case : Rys.VL-2020/HFN
Lithium coin rechargeable battery; voltage: 3V; capacity: 20mAh; PCB (horizontal); 2 pins; dimensions: 20x2.7mm operating temperature: -20÷60°C; cell size: VL2020
Parameters
| Capacity: | 20mAh |
| Cell size: | VL2020 |
| Dimensions: | 20x2.7mm |
| Mounting: | Horizontal |
| Leads: | For PCB |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Battery type: | Lithium |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: VL-2020/HFN RoHS
Case style: Rys.VL-2020/HFN
Datasheet
In stock:
105 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,7678 | 2,2802 | 2,0941 | 1,9975 | 1,9763 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: VL-2020/HFN
Case style: Rys.VL-2020/HFN
External warehouse:
32 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,9763 |
| Capacity: | 20mAh |
| Cell size: | VL2020 |
| Dimensions: | 20x2.7mm |
| Mounting: | Horizontal |
| Leads: | For PCB |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Battery type: | Lithium |
| Operating temperature (range): | -20°C ~ 60°C |
| Operating voltage: | 3V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols