VL-2020/VCN Panasonic Re-battery
Symbol Micros:
AK VL-2020/VCN
Case : Rys.VL-2020/VCN
Lithium coin rechargeable battery; voltage: 3V; capacity: 20mAh; PCB (vertical); 2 pins; dimensions: 20x2.7mm operating temperature: -20÷60°C; cell size: VL2020
Parameters
| Capacity: | 20mAh |
| Cell size: | VL2020 |
| Dimensions: | 20x2.7mm |
| Mounting: | Vertical |
| Leads: | For PCB |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Battery type: | Lithium |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: VL-2020/VCN RoHS
Case style: Rys.VL-2020/VCN
Datasheet
In stock:
50 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,0807 | 2,5382 | 2,3329 | 2,2598 | 2,2008 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: VL-2020/VCN
Case style: Rys.VL-2020/VCN
External warehouse:
512 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,2008 |
| Capacity: | 20mAh |
| Cell size: | VL2020 |
| Dimensions: | 20x2.7mm |
| Mounting: | Vertical |
| Leads: | For PCB |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Battery type: | Lithium |
| Operating temperature (range): | -20°C ~ 60°C |
| Operating voltage: | 3V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols