AO3401A Alpha
Symbol Micros:
TAO3401a
Case : SOT23
P-MOSFET 30V 4A 1.4W 44mΩ
Parameters
| Open channel resistance: | 85mOhm |
| Max. drain current: | 4A |
| Max. power loss: | 1,4W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ALPHA&OMEGA |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number: AO3401A RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
566 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 150+ | 664+ | 3320+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2449 | 0,1190 | 0,0847 | 0,0739 | 0,0700 |
Manufacturer:: ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number: AO3401A RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
664 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 150+ | 664+ | 3320+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2449 | 0,1190 | 0,0847 | 0,0739 | 0,0700 |
Manufacturer:: ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number: AO3401A RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
5289 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 150+ | 664+ | 3320+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2449 | 0,1190 | 0,0847 | 0,0739 | 0,0700 |
| Open channel resistance: | 85mOhm |
| Max. drain current: | 4A |
| Max. power loss: | 1,4W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ALPHA&OMEGA |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 12V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols