AP2311GN-HF-3 ADVANCED POWER
Symbol Micros:
TAP2311gn-hf-3
Case : SOT23
P-MOSFET 1.8A 60V 1.38W 0.25Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 300mOhm |
| Max. power loss: | 1,38W |
| Max. drain current: | 1,8A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | Advanced Power Electronics Corp. |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: Advanced Power Electronics Corp.
Manufacturer part number: AP2311GN RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2897 | 0,1541 | 0,1194 | 0,1102 | 0,1055 |
| Open channel resistance: | 300mOhm |
| Max. power loss: | 1,38W |
| Max. drain current: | 1,8A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | Advanced Power Electronics Corp. |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols