ATTINY826-MU
Symbol Micros:
ATT826-mu
Case : QFN-20S(3x3-0.4)
8-bit MCU; 8kB-FL; 1kB-RAM; 128B-EE; 18I/O; 1,8~5,5V; 20MHz; A/D; UART; SPI; TWI; -40÷85°C; ATTINY826-MUR
Parameters
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Architecture: | 8-bit |
| FLASH memory: | 8kB |
| RAM memory: | 1kB |
| EEPROM memory: | 128B |
| Number of I/O: | 18 |
| Supply voltage range: | 1,8V~5,5V |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: ATTINY826-MU RoHS
Case style: QFN-20S(3x3-0.4)
Datasheet
In stock:
25 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 25+ | 100+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,3705 | 0,9601 | 0,8020 | 0,7454 | 0,7218 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: ATTINY826-MU
Case style: QFN-20S(3x3-0.4)
External warehouse:
2330 pcs.
| Quantity of pcs. | 490+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7723 |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Architecture: | 8-bit |
| FLASH memory: | 8kB |
| RAM memory: | 1kB |
| EEPROM memory: | 128B |
| Number of I/O: | 18 |
| Supply voltage range: | 1,8V~5,5V |
| Frequency: | 20,000MHz |
| ADC: | YES |
| DAC: | NO |
| UART/USART interface: | YES |
| SPI interface: | YES |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| CAN interface: | NO |
| ETHERNET interface: | NO |
| USB interface: | NO |
| Encryption: | NO |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Case: | QFN-20S(3x3-0.4) |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols