AVR128DA64-I/MR
Symbol Micros:
AVR128da64-i/mr
Case : QFN-64S(9x9-0.5)
128kB-FL 16kB-RAM 512B-EE 55I/O 1.8÷5.5V 24MHz 22A/D 6USART 2SPI 2TWI -40÷85°C AVR128DA64T-I/MR
Parameters
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Architecture: | 8-bit |
| FLASH memory: | 128kB |
| RAM memory: | 16kB |
| EEPROM memory: | 512B |
| Number of I/O: | 55 |
| Supply voltage range: | 1,8V~5,5V |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: AVR128DA64-I/MR RoHS
Case style: QFN-64S(9x9-0.5)
Datasheet
In stock:
11 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 11+ | 33+ | 99+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 4,8637 | 4,0939 | 3,6063 | 3,3871 | 3,2634 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: AVR128DA64-I/MR
Case style: QFN-64S(9x9-0.5)
External warehouse:
260 pcs.
| Quantity of pcs. | 260+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,2634 |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Architecture: | 8-bit |
| FLASH memory: | 128kB |
| RAM memory: | 16kB |
| EEPROM memory: | 512B |
| Number of I/O: | 55 |
| Supply voltage range: | 1,8V~5,5V |
| Frequency: | 24,000MHz |
| ADC: | YES |
| DAC: | YES |
| UART/USART interface: | YES |
| SPI interface: | YES |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| CAN interface: | NO |
| ETHERNET interface: | NO |
| USB interface: | NO |
| Encryption: | NO |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Case: | QFN-64S(9x9-0,5) |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols