37000500430 Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
B 37000500430
Case : Rys.37000500430
Micro fuse: fast-acting; current: 50mA; voltage: 250V; 35A; r=5.08mm; round; red
Parameters
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Kind of fuse: | Square |
| Fuse characteristic: | Fast-acting |
| Rated current: | 0,05A |
| Rated voltage: | 250V |
| Terminal pitch [m]: | 5,08mm |
| Shape: | Round |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 37000500430
Case style: Rys.37000500430
External warehouse:
400 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,7170 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Kind of fuse: | Square |
| Fuse characteristic: | Fast-acting |
| Rated current: | 0,05A |
| Rated voltage: | 250V |
| Terminal pitch [m]: | 5,08mm |
| Shape: | Round |
| Colour: | Red |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols