0679L1500-01 Belfuse Fuse
Symbol Micros:
B10CsA01.50-125 B
Case : Rys.BEZPSMD2.6x6.1 B
Square surface mount fuse: fast-acting; ceramic type: SMD; 2410; current: 1.5A; voltage: 125VAC; equivalent: 0679L1500-01; 0679-1500-01; B10CsA01.50-125; 157000.1,5 operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Manufacturer: | Belfuse |
| Kind of fuse: | Ceramic |
| Fuse characteristic: | Fast-acting |
| Rated current: | 1,50A |
| Rated voltage: | 125VAC |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 2410 |
| Manufacturer: | Belfuse |
| Kind of fuse: | Ceramic |
| Fuse characteristic: | Fast-acting |
| Rated current: | 1,50A |
| Rated voltage: | 125VAC |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 2410 |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols