Fast acting fuse; 25A
Symbol Micros:
B10CsA25.00-072
Case : Rys.bezp.2410Cs
Square surface mount fuse: fast-acting; ceramic type: SMD; 2410; current: 25A; voltage: 72VDC; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Manufacturer: | N/A |
| Kind of fuse: | Ceramic |
| Fuse characteristic: | Fast-acting |
| Rated current: | 25A |
| Rated voltage: | 72VDC |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 2410 |
| Manufacturer: | N/A |
| Kind of fuse: | Ceramic |
| Fuse characteristic: | Fast-acting |
| Rated current: | 25A |
| Rated voltage: | 72VDC |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 2410 |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols