3216FF1-R Eaton Fuse
Symbol Micros:
B6SsA01.00 EATON
Case : Rys.bezp.3216FF
Surface mount chip fuse: fast-acting; glass type; SMD; 1206; current: 1A; voltage: 63VDC; operating temperature: -55°C ~90°C
Parameters
| Manufacturer: | EATON |
| Kind of fuse: | Glass |
| Fuse characteristic: | Fast-acting |
| Rated current: | 1,0A |
| Rated voltage: | 63VDC |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| Manufacturer: | EATON |
| Kind of fuse: | Glass |
| Fuse characteristic: | Fast-acting |
| Rated current: | 1,0A |
| Rated voltage: | 63VDC |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 90°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols