SF-1206S150-2 Bourns Fuse
Symbol Micros:
B6SzA01.50 BRNS
Case : Rys.BEZP.SMD1206 BRSN
Surface mount chip fuse: slow blow; SMD; 1206; current: 1.5A; voltage: 63VDC; operating temperature: -20°C ~105°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Fuse characteristic: | Time-lag |
| Rated current: | 1,50A |
| Rated voltage: | 63VDC |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| Operating temperature (range): | -20°C ~ 105°C |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SF-1206S150-2 RoHS
Case style: Rys.BEZP.SMD1206 BRSN
Datasheet
In stock:
500 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4334 | 0,2379 | 0,1877 | 0,1738 | 0,1668 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SF-1206S150-2
Case style: Rys.BEZP.SMD1206 BRSN
External warehouse:
35000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2230 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Fuse characteristic: | Time-lag |
| Rated current: | 1,50A |
| Rated voltage: | 63VDC |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| Operating temperature (range): | -20°C ~ 105°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols