B82472G6105M000 TDK Power inductor
Symbol Micros:
D SP074/1000.0 TDK
Case : Rys.B82472G6
SMD Power inductor; inductance: 1000uH; 20%; current: 0.2A; resistance: 3.85R; dimensions: 7.3x7.3x4.5mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C; equivalent: D SP074/1000.0
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1000uH |
| Current: | 0,2A |
| Resistance: | 3,85Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1000uH |
| Current: | 0,2A |
| Resistance: | 3,85Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.3x7.3x4.5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols