B82477G4474M000 TDK Power inductor
Symbol Micros:
D SP127/0470.0 TDK
Case : Rys.B82477
SMD Power inductor; inductance: 470uH; 20%; current: 0.8A; resistance: 0,790R; dimensions: 12,8x12,8x8mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C; equivalent: D SP127/0470.0
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 470uH |
| Current: | 0,8A |
| Resistance: | 0,79 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 470uH |
| Current: | 0,8A |
| Resistance: | 0,79 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 12.8x12.8x8mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols