6131 201 501 Varta Battery
Symbol Micros:
BAT CR1/3N-SLF
Case : Rys.CR1/3N-SLF
Lithium battery; CR1/3N-SLF; 1/3N; voltage: 3V; capacity: 170mAh; dimensions: 12x10,8mm; leads: 3 pins; positive pole: 2 pins
Parameters
| Dimensions: | 12x10,8mm |
| Cell size: | 1/3N |
| Manufacturer: | Varta |
| Leads: | 3 pins; positive pole; 2 pins |
| Operating voltage: | 3V |
| Type of battery: | Lithium |
Manufacturer:: Varta
Manufacturer part number: 6131 201 501 RoHS
Case style: Rys.CR1/3N-SLF
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 5,1720 | 4,7629 | 4,5137 | 4,3868 | 4,3092 |
Manufacturer:: Varta
Manufacturer part number: 6131 201 501
Case style: Rys.CR1/3N-SLF
External warehouse:
436 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,3092 |
| Dimensions: | 12x10,8mm |
| Cell size: | 1/3N |
| Manufacturer: | Varta |
| Leads: | 3 pins; positive pole; 2 pins |
| Operating voltage: | 3V |
| Type of battery: | Lithium |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols