CR2025 Philips Battery
Symbol Micros:
BATCR2025-phil B1
Case : Rys.CR2025-philips B1
Lithium coin battery; CR2025; 3V; 150mAh, dimensions: 20x2,5mm; blister: 1 pc; equivalent: CR2025; 5003LC; ECR2025; DL2025; KCR2025; KECR2025-1; SB-T14; BATCR2025-k; 6025 101 501
Parameters
| Capacity: | 150mAh |
| Dimensions: | 20x2,5mm |
| Cell size: | CR2025 |
| Manufacturer: | Philips |
| Leads: | N/A |
| Operating voltage: | 3V |
| Type of battery: | Lithium |
| Capacity: | 150mAh |
| Dimensions: | 20x2,5mm |
| Cell size: | CR2025 |
| Manufacturer: | Philips |
| Leads: | N/A |
| Operating voltage: | 3V |
| Type of battery: | Lithium |
| Type of packaging: | Blister |
Detailed description
Type: Lithium coin battery CR2025
Model: BATCR2025-phil B1
Nominal voltage: 3V
Capacity: 150mAh
Dimensions: 20x2.5mm
Equivalents: CR2025, 5003LC, ECR2025, DL2025, KCR2025, KECR2025-1, SB-T14
Packing: blister/ 1 pc
Weight: 3.0g

Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols