CR2032 Philips Battery
Symbol Micros:
BATCR2032-phil B1
Case : Rys.CR2032-philips B1
Lithium coin battery; CR2032; 3V; 210mAh; dimensions: 20x3,2mm; blister: 1 pc; equivalent: CR2032; 5004LC; ECR2032; DL2032; KCR2032; KECR2032-1
Parameters
| Capacity: | 210mAh |
| Dimensions: | 20x3,2mm |
| Cell size: | CR2032 |
| Manufacturer: | Philips |
| Leads: | N/A |
| Operating voltage: | 3V |
| Type of battery: | Lithium |
| Capacity: | 210mAh |
| Dimensions: | 20x3,2mm |
| Cell size: | CR2032 |
| Manufacturer: | Philips |
| Leads: | N/A |
| Operating voltage: | 3V |
| Type of battery: | Lithium |
| Type of packaging: | Blister |
Detailed description
Type: Lithium coin battery CR2032
Model: BATCR2032-phil B1
Nominal voltage: 3V
Capacity: 210mAh
Dimensions: 20x3,2mm
Equivalents: CR2032, 5004LC, ECR2032, DL2032, KCR2032, KECR2032-1
Packing: blister/ 1 pc
Weight: 3.0g

Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols