5225 Keystone Solid button contact
Symbol Micros:
BATKEYS5225
Case : Rys.KEYS5225
Solid button contact for batteries; AAAA; AAA; R3; N; R1; mounting: soldered; number of batteries: 1; length: 8mm; width: 8mm; height: 1,44mm
Parameters
| Lenght: | 8mm |
| Height [mm]: | 1,44mm |
| Width [mm]: | 8mm |
| Manufacturer: | Keystone |
| Cell count: | 1 |
| Mounting: | For soldering |
| Leads: | N/A |
Manufacturer:: KEYSTONE
Manufacturer part number: P/N5225 RoHS
Case style: Rys.KEYS5225
Datasheet
In stock:
550 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2356 | 0,1185 | 0,0704 | 0,0584 | 0,0525 |
Manufacturer:: KEYSTONE
Manufacturer part number: P/N5225
Case style: Rys.KEYS5225
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0717 |
| Lenght: | 8mm |
| Height [mm]: | 1,44mm |
| Width [mm]: | 8mm |
| Manufacturer: | Keystone |
| Cell count: | 1 |
| Mounting: | For soldering |
| Leads: | N/A |
| Cable length: | N/A |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols