BC807-16 smd
Symbol Micros:
TBC80716
Case : SOT23
PNP 500mA 45V 250mW 100MHz 100 < beta < 250
Parameters
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 250 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 80MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BC807-16,215 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1401 | 0,0641 | 0,0349 | 0,0262 | 0,0233 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC807-16,215
Case style: SOT23
External warehouse:
8000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0273 |
Item in delivery
Estimated date:
2027-12-31
Quantity of pcs.: 6000
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 250 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 80MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols