BC807-40 OTOMO
Symbol Micros:
TBC81740 OTO
Case : SOT23
Transistor NPN; 600; 300mW; 45V; 500mA; -55°C ~ 150°C; Equivalent: BC817-40,215, BC817-40,235, BC817-40LT1G, BC817-40LT3G, BC817-40 RFG, BC817-40-7-F, BC817-40-TP
Parameters
| Power dissipation: | 300mW |
| Manufacturer: | OTOMO |
| Current gain factor: | 600 |
| Case: | SOT23 |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Power dissipation: | 300mW |
| Manufacturer: | OTOMO |
| Current gain factor: | 600 |
| Case: | SOT23 |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols