BC817-25,215
Symbol Micros:
TBC81725
Case : SOT23
Transistor NPN; 400; 250mW; 45V; 500mA; 100MHz; -65°C ~ 150°C; Substitute: BC817-25,215; BC817-25,235; BC817-25,215-RP100 Automotive; BC817-25.215; BC817-25 SMD NXP;
Parameters
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 400 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BC817-25,215 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
2838 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1414 | 0,0671 | 0,0379 | 0,0288 | 0,0257 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC817-25,215
Case style: SOT23
External warehouse:
389500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0257 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC817-25,215
Case style: SOT23
External warehouse:
5517105 pcs.
| Quantity of pcs. | 36000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0257 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC817-25,215
Case style: SOT23
External warehouse:
777000 pcs.
| Quantity of pcs. | 12000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0257 |
Item in delivery
Estimated date:
2027-12-31
Quantity of pcs.: 6000
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 400 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols