BC857CW SOT323 RealChip
Symbol Micros:
TBC857cw REA
Case : SOT323
Transistor PNP; 800; 150mW; 45V; 100mA; 100MHz; -55°C ~ 150°C; Equivalent: BC857CW,115; BC857CWT1G; BC857CW,135; BC857CW-7-F; BC857CWH6327XTSA1; BC857CWH6433XTM; BC857CW-G; BC857CW.115; BC857CW SOT323;
Parameters
| Power dissipation: | 150mW |
| Manufacturer: | RealChip |
| Current gain factor: | 800 |
| Case: | SOT323 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Power dissipation: | 150mW |
| Manufacturer: | RealChip |
| Current gain factor: | 800 |
| Case: | SOT323 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols