BCX51-16 NXP
Symbol Micros:
TBCX5116
Case : SOT89
PNP 1A 45V 1.3W 145MHz
Parameters
| Power dissipation: | 1,35W |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 250 |
| Case: | SOT89 |
| Cutoff frequency: | 145MHz |
| Max. collector current: | 1A |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BCX51-16,115 RoHS
Case style: SOT89 t/r
Datasheet
In stock:
440 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6971 | 0,4406 | 0,3474 | 0,3171 | 0,3031 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BCX51-16,135 RoHS
Case style: SOT89 t/r
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6971 | 0,4406 | 0,3474 | 0,3171 | 0,3031 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BCX51-16,135
Case style: SOT89
External warehouse:
17000 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3031 |
Item in delivery
Estimated date:
2027-12-31
Quantity of pcs.: 1000
| Power dissipation: | 1,35W |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 250 |
| Case: | SOT89 |
| Cutoff frequency: | 145MHz |
| Max. collector current: | 1A |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols