BD136-16
Symbol Micros:
TBD13616cd
Case : TO126
Tranzystor PNP; 250; 1,25W; 45V; 1,5A; -55°C ~ 150°C; Odpowiednik: BD136-16-CDI; BD136.16;
Parameters
| Power dissipation: | 1,25W |
| Manufacturer: | LGE |
| Current gain factor: | 250 |
| Case: | TO126 |
| Max. collector current: | 1,5A |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: BD136-16 RoHS
Case style: TO126
Datasheet
In stock:
2500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2305 | 0,1171 | 0,0711 | 0,0566 | 0,0512 |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: BD136-16 RoHS
Case style: TO126bulk
Datasheet
In stock:
45 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2305 | 0,1171 | 0,0711 | 0,0566 | 0,0512 |
Manufacturer:: CDIL
Manufacturer part number: BD136.16
Case style: TO126
External warehouse:
3800 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0716 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-30
Quantity of pcs.: 2000
| Power dissipation: | 1,25W |
| Manufacturer: | LGE |
| Current gain factor: | 250 |
| Case: | TO126 |
| Max. collector current: | 1,5A |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols