BDX53C
Symbol Micros:
TBDX53c
Case : TO220
Darl.NPN 8A 100V 60W
Parameters
| Power dissipation: | 60W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 750 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 8A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BDX53C RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
322 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5448 | 0,3302 | 0,2524 | 0,2285 | 0,2174 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BDX53C
Case style: TO220
External warehouse:
400495 pcs.
| Quantity of pcs. | 600+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2174 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BDX53C
Case style: TO220
External warehouse:
28800 pcs.
| Quantity of pcs. | 1750+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2174 |
| Power dissipation: | 60W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 750 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 8A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols