38503500000 Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
Bkz350 LT
Case : Rys.bezp-kblt
Micro fuse: time-lag; current: 350mA; voltage: 125VAC; r=5.08mm; square; red
Parameters
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Kind of fuse: | Micro fuse |
| Rated voltage: | 125VAC |
| Rated current: | 0,35A |
| Terminal pitch: | 5.08mm |
| Shape: | Rectangular |
| Colour: | Red |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Kind of fuse: | Micro fuse |
| Rated voltage: | 125VAC |
| Rated current: | 0,35A |
| Terminal pitch: | 5.08mm |
| Shape: | Rectangular |
| Colour: | Red |
| Fuse characteristic: | Time-lag |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols