0034.6925 Schurter Fuse
Symbol Micros:
BkzA10.00ob SCH
Case : Rys.bezp-ob SCH
Micro fuse: time-lag; current: 10A; voltage: 250VAC; r=5.08mm; round; black
Parameters
| Manufacturer: | SCHURTER |
| Kind of fuse: | Micro fuse |
| Rated voltage: | 250VAC |
| Rated current: | 10A |
| Terminal pitch: | 5.08mm |
| Shape: | Round |
| Colour: | Black |
| Manufacturer: | SCHURTER |
| Kind of fuse: | Micro fuse |
| Rated voltage: | 250VAC |
| Rated current: | 10A |
| Terminal pitch: | 5.08mm |
| Shape: | Round |
| Colour: | Black |
| Fuse characteristic: | Time-lag |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols