LVR075S Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
Bp750-240 LT
Case : Rys.LVR075S
Resettable fuse; THT; current: 0.75A; voltage: 240V; r=5.1mm,endurance: 100cycles; operating temperature: -20÷85°C equivalents: Bp750-240
Parameters
| Rated current: | 0,75A |
| Operating voltage: | 240V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -20°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Rated current: | 0,75A |
| Operating voltage: | 240V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -20°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols