Resettable fuse; 1.85A
Symbol Micros:
BpA01.85-090
Case : Rys.BP90-185
Resettable fuse; THT; current: 1.85A; voltage: 90V; r=5.1mm; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: MF-RX185; RXEF185; FRX185-90F; 90R185; 0ZRC0185FF1A
Parameters
| Rated current: | 1,85A |
| Operating voltage: | 90V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | N/A |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Mounting: | THT |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Rated current: | 1,85A |
| Operating voltage: | 90V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | N/A |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Mounting: | THT |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols