30R250UU Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
BpA02.50-030a LIT
Case : Rys.PTC-30R
Resettable fuse; THT; current: 2.5A; voltage: 30V; r=5.1mm; operating temperature: -40÷85°C equivalents: MF-R250; RUEF250; FRU250-30F; 0ZRB0250FF1E; BpA02.50-030
Parameters
| Rated current: | 2,5A |
| Operating voltage: | 30V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 30R250UU RoHS
Case style: Rys.PTC-30R
Datasheet
In stock:
190 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4486 | 0,2692 | 0,2059 | 0,1854 | 0,1790 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 30R250UU
Case style: Rys.PTC-30R
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1790 |
| Rated current: | 2,5A |
| Operating voltage: | 30V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols