Resettable fuse; 10A
Symbol Micros:
BpA10.00-016 r=5.1mm
Case : Rys.BP16-1000 r=5,1mm
Resettable fuse; current: 10A; voltage: 16V; r=5.1mm; endurance: 100cycles; operating temperature: -40÷85°C;
Parameters
| Rated current: | 10A |
| Operating voltage: | 16V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | N/A |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Mounting: | THT |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Rated current: | 10A |
| Operating voltage: | 16V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | N/A |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Mounting: | THT |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols