0ZCM0002FF2G Bel Fuse
Symbol Micros:
BpS03-020-60 B
Case : Rys.Bp0603 B
Resettable fuse; SMD0603; current: 0.02A; voltage: 60V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: BpS03-020-60
Parameters
| Rated current: | 20mA |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | 0603 |
| Manufacturer: | Bel Fuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Rated current: | 20mA |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | 0603 |
| Manufacturer: | Bel Fuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols