Resettable fuse; 0.50A
Symbol Micros:
BpS12-500-16
Case : Rys.BpS1812
Resettable fuse; SMD1812; current: 0.50A; voltage: 16V; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: 0ZCG0050FF2C; MF-MSMF050/16X
Parameters
| Rated current: | 0,50A |
| Operating voltage: | 16V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | ECE |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Rated current: | 0,50A |
| Operating voltage: | 16V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | ECE |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols