MINISMDC050F-2 Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
BpS12-500-24 LIT
Case : Rys.BpS1812
Resettable fuse; SMD1812; current: 0.50A; voltage: 24V; operating temperature: -40÷85°C
Parameters
| Rated current: | 0,50A |
| Operating voltage: | 24V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: MINISMDC050F-2 RoHS
Case style: Rys.BpS1812
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ | 600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3226 | 0,2127 | 0,1531 | 0,1342 | 0,1276 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: MINISMDC050F-2 RoHS
Case style: Rys.BpS1812
Datasheet
In stock:
26 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3226 | 0,1793 | 0,1414 | 0,1286 | 0,1244 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: MINISMDC050F-2 RoHS
Case style: Rys.BpS1812
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3226 | 0,1793 | 0,1414 | 0,1286 | 0,1244 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: MINISMDC050F-2 RoHS
Case style: Rys.BpS1812
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 300+ | 1500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3226 | 0,2127 | 0,1531 | 0,1311 | 0,1248 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: MINISMDC050F-2
Case style: Rys.BpS1812
External warehouse:
563 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2593 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: MINISMDC050F-2
Case style: Rys.BpS1812
External warehouse:
96000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1276 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-04-10
Quantity of pcs.: 700
| Rated current: | 0,50A |
| Operating voltage: | 24V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols