2016L100/33DR Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
BpS16A01.10-33 LIT
Case : Rys.BpS2016 LIT
Resettable fuse; SMD2016; current: 1.1A; voltage: 33V; operating temperature: -40÷85°C
Parameters
| Rated current: | 1,1A |
| Operating voltage: | 33V |
| Case: | 2016 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 2016L100/33DR RoHS
Case style: Rys.BpS2016 LIT
Datasheet
In stock:
1500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4935 | 0,2975 | 0,2297 | 0,2073 | 0,1972 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 2016L100/33DR
Case style: Rys.BpS2016 LIT
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1978 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 2016L100/33DR
Case style: Rys.BpS2016 LIT
External warehouse:
73500 pcs.
| Quantity of pcs. | 1500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1991 |
| Rated current: | 1,1A |
| Operating voltage: | 33V |
| Case: | 2016 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols