2920L150/60MR Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
BpS20A01.50-60 LIT
Case : Rys.BpS2920 LIT
Resettable fuse; SMD2920; current: 1.50A; voltage: 60V; operating temperature: -40÷85°C
Parameters
| Rated current: | 0,75A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | 2920 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Rated current: | 0,75A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | 2920 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols