BSS83PH6327XTSA1
Symbol Micros:
TBSS83p
Case : SOT23
Transistor P-Channel MOSFET; 60V; 20V; 3Ohm; 330mA; 360mW; -55°C ~ 150°C; Equivalent: BSS83PH6327; BSS83PH6327XTSA1; BSS83P;
Parameters
| Open channel resistance: | 3Ohm |
| Max. drain current: | 330mA |
| Max. power loss: | 360mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BSS83PH6327XTSA1 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
1840 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2572 | 0,1302 | 0,0788 | 0,0627 | 0,0570 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BSS83P H6327 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
9000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2572 | 0,1302 | 0,0788 | 0,0627 | 0,0570 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BSS83PH6327XTSA1
Case style: SOT23
External warehouse:
123000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0570 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BSS83PH6327XTSA1
Case style: SOT23
External warehouse:
68700 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0681 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BSS83PH6327XTSA1
Case style: SOT23
External warehouse:
120000 pcs.
| Quantity of pcs. | 9000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0570 |
| Open channel resistance: | 3Ohm |
| Max. drain current: | 330mA |
| Max. power loss: | 360mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols