BT134-600D TO126 WEIDA
Symbol Micros: TR004bt134-600d WEI
Contractor Symbol:
Case : TO126
It=4A; Vdrm=600V; Igt=5mA; Equivalent: BT134-600D,127;
Parameters
Case: TO126
Manufacturer: Weida
Current: 4A
Gate current: 5mA
Operating voltage: 600V
Thyristor type: Triac
Manufacturer:: WEIDA Manufacturer part number: BT134-600D RoHS Case style: TO126bulk Datasheet
In stock:
300 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 400+ 2000+
Add to comparison tool
Packaging:
400
Manufacturer: Weida
Current: 4A
Gate current: 5mA
Operating voltage: 600V