BT136-600D YZPST
Symbol Micros: TR004bt136-600d YZP
Contractor Symbol:
Case : TO220
It=4A; Vdrm=600V; Igt=5mA; Equivalent: BT136-600D,127;
Parameters
Case: TO220
Manufacturer: YZPST
Current: 4A
Gate current: 5mA
Operating voltage: 600V
Thyristor type: Triac
Manufacturer:: YZPST Manufacturer part number: BT136-600D RoHS Case style: TO220 Datasheet
In stock:
200 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50/200
Manufacturer: YZPST
Current: 4A
Gate current: 5mA
Operating voltage: 600V