BT137S-600E OTOMO
Symbol Micros: TR008bt137s-600e OTO
Contractor Symbol:
Case : TO252 (DPACK)
It=8A; Vdrm=600V; Igt=35mA; Equivalent: BT137S-600E,118;
Parameters
Case: TO252 (DPACK)
Manufacturer: OTOMO
Current: 8A
Gate current: 35mA
Operating voltage: 600V
Thyristor type: Triac
Manufacturer:: OTOMO Manufacturer part number: BT137S-600E RoHS Case style: TO252 (DPACK) Datasheet
In stock:
500 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 500+ 2000+
Add to comparison tool
Packaging:
500
Manufacturer: OTOMO
Current: 8A
Gate current: 35mA
Operating voltage: 600V