BT151-500R,127
Symbol Micros:
TY012bt151-500r
Case : TO220
It=12A; Vdrm=500V; Igt=2mA BT151-500R,127; BT151-500RT.127; BT151-500R.127; JCT151-500R; BT151-500R;
Parameters
| Case: | TO220 |
| Gate current: | 2mA |
| Current: | 12A |
| Operating voltage: | 500V |
| Thyristor type: | SCR thyristor |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BT151-500R,127 RoHS
Case style: TO220
In stock:
150 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5418 | 0,3439 | 0,2709 | 0,2473 | 0,2356 |
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT151-500R,127 RoHS
Case style: TO220
In stock:
65 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5418 | 0,3439 | 0,2709 | 0,2473 | 0,2356 |
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT151-500R,127
Case style: TO220
External warehouse:
30 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5166 |
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT151-500R,127
Case style: TO220
External warehouse:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2356 |
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT151-500R,127
Case style: TO220
External warehouse:
810 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2677 |
| Case: | TO220 |
| Gate current: | 2mA |
| Current: | 12A |
| Operating voltage: | 500V |
| Thyristor type: | SCR thyristor |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols