BTA16-800CW
Symbol Micros:
TR016bta16-800cw
Case : TO220
Triac; It=16A; Vdrm=800V; Igt=35mA; snubberless
Parameters
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 35mA |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-800CWRG RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
1148 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,4199 | 1,0838 | 0,8980 | 0,7876 | 0,7476 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-800CWRG
Case style: TO220
External warehouse:
1860 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7476 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-800CWRG
Case style: TO220
External warehouse:
6450 pcs.
| Quantity of pcs. | 950+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7476 |
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 35mA |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols